„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” – warsztaty wokół cyklu książek o „Kociej szajce”, które poprowadzi jej ilustratorka Malwina Hajduk.
„LENIWA NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ” to cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 5-10 lat wokół polskiej literatury dla najmłodszych. Na spotkania będą zapraszani autorzy bądź ilustratorzy książek, którzy w ciekawy sposób wprowadzą uczestników w magiczny świat bajek i baśni.
Miejsce warsztatów: Fotoplastikon Warszawski
Kiedy: dwie niedziele w miesiącu godz. 16.00
WSTĘP WOLNY, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na: mkoziara@1944.pl
29 STYCZNIA
Zapraszamy na warsztaty wokół cyklu książek o „Kociej szajce”, które poprowadzi jej ilustratorka Malwina Hajduk. Spotkanie zaczniemy od oglądania książki, opowieści o kocich bohaterach, którzy w niej występują oraz zastanowimy się jakie cechy i atrybuty powinien mieć prawdziwy koci detektyw. Kolejnym etapem będzie zrobienie twórczego bałaganu, czyli ulepimy coś w glinie. Uczestnicy spotkania stworzą zestaw kocich figurek. Poznają też różnicę między rzeźbą, a płaskorzeźbą, tego skąd się bierze glina, co można z niej ulepić. Będziemy wałkować, ugniatać, formować, żeby otrzymać zamierzone kształty. Takie figurki po wyschnięciu będą gotowe do pomalowania w domu. Zapraszamy na kocie warsztaty, miau…
A na koniec na wszystkich będą czekać „kocioszajkowe” niespodzianki!
Malwina Hajduk – ilustratorka i projektantka graficzna. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Projektuje książki, identyfikacje wizualne wydarzeń artystycznych i wystaw. Współpracuje głównie z instytucjami kultury i sztuki oraz z wydawnictwami. Zajmuję się również ilustracją do książek dla dzieci. Prywatnie kocha swojego psa, czarną kawę i podróże.
Zapraszamy też na kolejne „LENIWE NIEDZIELE Z KSIĄŻKĄ”:
12.02.2023 wokół komiksu pt. „Nieustraszeni Łowcy Strachów” prowadzący Piotr Nowacki
19.02.2023 wokół książki pt. „Roślinkowa książka” prowadzące Anna Salamon i Alicja Krzanik
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.
Z uwagi na wymagania projektu warsztaty będą fotografowane i nagrywane, a zdjęcia oraz wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych